Rady pro začátečníky


Rada č. 1 Dobře si nastav Money Management (dále MM). Osobně se řídím tímto: „Neriskuj více než 1/20 z účtu a jdi si pro trojnásobek risku.“

Rada č. 2 Buď trendový obchodník, jdi s trhem, nikdy ne proti. To už jste určitě slyšeli mockrát, že? ;-)

Rada č. 3 Drž své emoce na uzdě!!! To je kapitola sama pro sebe. Vrátím se k tomu určitě v nějakém příspěvku. Nyní jen ve zkratce. Když budeš dodržovat nastavený MM a nebude se momentálně dařit, nevyjdou tři nebo třeba i pět obchodů po sobě, nezačni zmatkovat a nezvedej velikost dalšího obchodu. To je většinou začátek konce.

Rada č. 4 Používej stop-loss. Vždy!!!! Trh může být pěkně zákeřný a sebrat ti vše. Po 1/3 zisku dávám stop-loss na cenu nákupu. Už nic nemůžu ztratit.

Rada č. 5 Při zisku používej Trailing stop. Většinou jej dávám po 2/3 ziskové pozice.

Rada č. 6 Začni raději v micro lotech popřípadě v mini lotech. I v těchto jednotkách se dají vydělat slušné peníze!!!

Rada č. 7 Trh nabízí dnes a denně spoustu příležitostí k otevření obchodu. Nezmatkuj a vyčkej si na tu, které věříš na 100%. Nic ti neuteče!!!

Rada č. 8 Pokud chceš zkusit obchodovat, tak věř tomu, že demo verze není reálný trh a nenaučí tě tedy reálně obchodovat. Doporučuji raději otevřít skutečný účet a začít obchodovat od nejnižší možné obchodní pozice, tedy v micro lotech.

Poznámka: Předchozí text popisuje výhradně mé postupy. Přestože budete striktně dodržovat výše uvedené rady, nelze zaručit, že vyděláte za první měsíc 100% vkladu. Do budoucího obchodování je to však super pomůcka.

Ideální měsíční zisk je 10-20% z celkového zůstatku na účtu. Je třeba počítat s tím, že některé měsíce budou lepší, některé zase horší. Při dobré práci byste však po prvním roce obchodování měli dosáhnout dvojnásobku vašeho prvotního vkladu. O něco lepší zúročení než Vám nabízí bankovní instituce, co říkáte? ;D Půjdete si pro ten malý kousek z toho obrovského koláče? Je to jen na Vás…

Přeji hodně štěstí a mnoho obchodních úspěchů.